Evrim İldem DEVELİ

DR. EVRİM İLDEM DEVELİ

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ & ARGE İNOVASYON MENTÖRÜ & PAZARLAMA ve MARKA YÖNETİM DANIŞMANI

EVRİM İLDEM DEVELİ – ÖZGEÇMİŞİ

2000 yılında Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Develi, 2003 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama A.B.D.’dan mezun olarak Doktor ünvanını alan Develi akademik kariyerine İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve TOBB ETÜ Üniversitelerinde devam etmiştir.

 

Denizli OSB içerisinde yer alan uluslararası alanda faaliyet gösteren bir KOBİ’de Üretim Planlama bölümünde çalışmıştır.

2010-2018 yılları arasında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik eğitmeni olarak birçok girişimciye eğitim veren Develi, 2018 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin  İnovasyon Mentörlük Programı olan İNOSUIT Programına seçilerek ihracat yapan bir KOBİ ile eşleşmiştir.

 

Develi halen, Işık Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve TOBB ETÜ Üniversitelerinde Pazarlama, Uluslararası Pazarlama, İnovasyon ve Marka Yönetimi alanlarında lisans ve yüksek lisans derslerinin yanı sıra; KOBİ’lere yönelik olarak Marka Yönetimi, Kurumsallaşma, Uluslararası Pazarlama ve Pazarlama Yönetimi alanlarında danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Eğitim Geçmişi

Marmara Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (2010)

İstanbul Ticaret Üniversitesi

Uluslararası Ticaret - Yüksek Lisans (2003)

Marmara Üniversitesi

Üretim Yönetimi ve Pazarlama A.B.D. (2008)