Okşan Gülşen UZ

AV. OKŞAN GÜLŞEN UZ

HUKUK DANIŞMANI & ARABULUCU & UZLAŞTIRMACI & EĞİTMEN

Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneğinin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Merkezi Divan Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

email: uz.gulsen@gmail.com
OKŞAN GÜLŞEN UZ – ÖZGEÇMİŞ

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur

2003-2004 yıllarında Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsünün Ticaret Hukuku ve Rekabet Hukuku Lisans Üstü Programlarını tamamlamış meslek yaşamının ilk 9 yılında şirketlerde ve çeşitli vakıflarda avukatlık ve hukuk müşavirliği görevini yürütmüştür. 2010 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaya başlamış

2010 yılından itibaren Danışmanlık ve Avukatlığın yanı sıra arabuluculuk alanında çok sayıda eğitim ve konferansa katılarak  2013 yılında Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu ilk arabuluculuk sınavına katılarak Adalet Bakanlığı Güncel Arabulucular Siciline  34 sicil numarası  ile kayıtlı arabulucu olmuştur.

Türkiye’de gerçekleştirilen ve Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığının da desteklediği çok sayıda arabuluculuk ve ileri arabuluculuk eğitim ve seminerine katılmış.

2016 yılında  The Chartered Institute of Arbitrators (CIArb)  arabuluculuk eğitimini ve sınavını tamamlayarak The Chartered Institute of Arbitrators da üye olarak uluslararası  akredite arabulucu olmuştur.

2016 yılından beri aktif olarak   Türkiye Barolar Birliği , Başkent Üniversitesi , TOBB Üniversitesi , İstanbul Ticaret  Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi gibi pek çok üniversite ve kuruluşun   sertifikalı  arabuluculuk temel eğitimi mevzuat ve uygulama eğitmeni  , İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimi uygulama eğitmeni ,  Uzlaştırma Temel  Eğitimi uygulama ve müzakere eğitmeni olarak  görevini sürdürmektedir.

2017 yılında kadın girişimcilik belgesini almıştır. Kadın ve gençlere yönelik girişimcilik , müzakere teknikleri ve alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin iş ve sosyal yaşama etkileri ile ilgili çeşitli proje ve destek programlarında  görev almış , eğitmenlik  ve danışmanlık yapmıştır. Pek çok şirket ve kamu kuruluşuna arabuluculuk uygulamalarının geliştirilmesi ile ilgili eğitimler vermiştir.

Halen Danışmanlık – Avukatlık- Arabuluculuk- Uzlaştırmacılık- Eğitmenlik görevlerinin yanı sıra Uz Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneğinin  Yönetim Kurulu Üyeliği ve   Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Merkezi Divan  Üyeliği görevlerini  yürütmektedir.

Eğitim Geçmişi

Marmara Üniversitesi

Hukuk Fakültesi (2001)

Ankara Üniversitesi

Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsünün Ticaret Hukuku ve Rekabet Hukuku Lisans Üstü Programları (2003-2004)

CIArb

Arabuluculuk (2016)

İş Deneyimleri

C Firması

Görevi

C2 Firması

Görevi